Gebelerde karın büyümesi ne zaman belli olur ?

anne karnı 1Anne adaylarının en çok merak ettiği konulardan biriside karnının ne zaman büyüyeceğidir. Anne adaylarının bu kadar bu konuyla ilgilenmesinin asıl sebebi ise bebeğinin büyüyüp gelişmesi ile ilgilidir. Karnının büyüdüğünü gören anne adayları bebeğinin sağlıklı bir şekilde geliştiğini düşünmesidir. Halbuki gerçekte karın büyüklüğü ile bebeğin gelişmesi çopu zaman birbirini tutmaz. Karnı büyük gibi görünen bir annenin bebeği daha az kiloda olabilirken, karnı daha küçük olan bir annenin bebeği daha kilolu olabilir. Karın büyüklüğü kişinin fiziksel özelliklerine bağlıdır. Gebelik öncesindeki boy ve kilo ile alakalıdır. Nadir olarak ise bebeğinizin büyüklüğüne ilişkin bir göstergedir. Karnı küçük ve düşük olan ufak tefek bir kadın karnı yüksek ve geniş olan daha iri kemikli bir kadından daha büyük çocuk doğurabilir. Bebeğinizin gelişimi ile ilgili en doğru bilgiyi size doktorunuz verecektir.

Hamilelikte karın büyümesi kaçıncı haftada belli olur?


Hamile olan bayanların karın kısmı çıplak iken anne adayının hamile olduğu 16. haftadan itibaren belli olur.Dışarıdan bakıldığında bir kadının hamile olduğunu anlamak gebeliğin 20. haftasından itibaren belli olur.Tabi ki bu anne adayının vücut yapısına göre değişiklik gösterir.Nasıl gebelik öncesi iki kadının bedeni birbirinin aynı değilse, gebelikte de görünümleri farklı olacaktır

 

Bu yazı Ana Sayfa, Hamilelik kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.